|

کادو تولد مردانه | راهنمای جامع به همراه ایده‌های جدید هدیه برای آقایان

خرید کادوی تولد🎈 برای خانم‌ها کار سختی ست، اما خرید کادو تولد مردانه👨‍⚖️ از آن هم سخت‌تر و دشوارتر است. برای خرید کادوی تولد مردانه لازم است به نکات مختلفی توجه کنید. یک هدیه مردانه مناسب تا سال‌ها در ذهن آن فرد باقی می‌ماند و به عنوان یک خاطره خیلی خیلی خوش آن را در یاد نگه می‌دارد. شاید سال‌ها بگذرد ولی اثر آن کادو از بین نمی‌رود. پس می‌توانید با کمی فکر، صرف کمی وقت و مقداری پول و البته با کمک پیشنهاد‌های جذاب تحفه چین یک کادوی تولد مردانه خیلی جذاب و خاطره ساز تهیه کنید.

ما در تحفه چین برای وقت شما ارزش زیادی قائل هستیم اگر دوست دارید سریع‌تر کادو خود را انتخاب کنید، با کلیک روی موارد زیر پیشنهادهای ما را مشاهده کنید.

قالب تعریف نشده است.
قالب تعریف نشده است.
قالب تعریف نشده است.
قالب تعریف نشده است.
قالب تعریف نشده است.
قالب تعریف نشده است.
قالب تعریف نشده است.
قالب تعریف نشده است.
قالب تعریف نشده است.
قالب تعریف نشده است.
قالب تعریف نشده است.

باور کنید یا نه، آقایان اگرچه در ظاهر شاید به اندازه خانم‌ها از گرفتن کادو یا هدیه ذوق‌زده نشوند و از آن مهم‌تر برای ابراز محبتشان به عنوان یک پدر، همسر، برادر یا پسر نیاز به کادو نداشته باشند، ولی حتماً اثر آن تا سال‌ها در قلب و روحشان حک خواهد شد. پس باید به دنبال یک زمانی باشید تا برای خوشحال کردن آنها بهانه‌ای پیدا کنید و به آنها کادو بدهید. کادو تولد یا کادو روز مرد یا کادو سالگرد ازدواج و… .  پس با ما همراه باشید و فراموش نکنید خرید هدیه برای آقایان بیشتر از پول، وقت‌گذاری و کمی دقت می‌خواهد.

کادو تولد مردانه و سختی‌های آن

برای خرید کادو تولد مردانه نیاز است اول از همه یک پارامتر را خوب تعیین کنید. اینکه چقدر آن آقا را می‌شناسید. اگر نمی‌شناسید و از زندگی او اطلاعات خیلی زیادی ندارید، خب گزینه‌های محدودی هستند که می‌توانید برای کادو تولد مردانه به آن‌ها فکر کنید. اما اگر خیلی به او نزدیک هستید و عضوی از خانواده شماست و یا قرار است به زودی عضوی از خانواده شما بشود، کارتان سخت‌تر است!! بله سخت‌تر است، چون انتخاب‌هایتان خیلی بیشتر و  تعهدتان به انتخاب یک گزینه‌ی مناسب خیلی بالاتر است.

نگران نباشید و اصلاً استرس نگیرید. مقاله کادو تولد دخترانه را یادتان هست؟ ما اینجا هستیم تا خرید کادو تولد مردانه را برای شما آسان و دلچسب کنیم. پس خوب حواستان را جمع کنید و با دقت ادامه مطالب را مطالعه کنید. 

کادو تولد مردانه

چند نکته درباره انتخاب کادو تولد مردانه

نکته اول

اول از همه دقت کنید آقایی که برای تولدش یا به مناسبت مشابه دیگر قرار است هدیه بگیرد، درون گراست یا برون گرا. جواب این سؤال بخش بزرگی از گزینه‌ها را حذف می‌کند. مردان درون گرا بیشتر به کتاب، لوازم التحریر، سرگرمی‌های دیجیتال یا غیر دیجیتال، هدفون، موسیقی و مواردی از این دست علاقه دارند در حالیکه مردان برون گرا به سرگرمی‌های چند نفره، اقلام لوکس، لباس و کادو‌های مشابه این‌ها بیشتر متمایلند. واضح است که استثناء‌هایی نیز وجود دارد.

نکته دوم

کادو مردانه‌ای بخرید که کاربردی باشد. کاربردی بودن خیلی خیلی مهم است. کادوی لوکس، زینتی و تزئینی بیشتر مخصوص خانم هاست. کادویی انتخاب کنید که کاربردی باشد حتی اگر غیر از خود فرد، افراد دیگر خانواده هم از آن استفاده می‌کنند، اشکالی ندارد مهم اینست که کاربردی باشد. البته اینجا هم تأکید می‌کنیم که وسائل منزل و ملزومات زندگی کادوی تولد نیست. همانطور که به عنوان هدیه روز مادر یا تولد همسر، پلوپز یا آبمیوه‌گیری نباید هدیه داد، برای کادو تولد مردانه هم چند حلقه لاستیک، خدمات نظافت منزل و یا وسائل مشابه هدیه نمی‌دهند. پس کاربردی بودن هدیه را در نظر داشته باشید.

نکته سوم

بیش از حد فکر نکنید. سه تا انتخاب اول معمولاً از همه بهترند. موقع خرید کادو مردانه باید بدانید آقایان هم معمولاً قانع ترند و هم معمولاً ساده فکر می‌کنند و زود خوشحال می‌شوند. پس به انتخاب‌هایتان اعتماد کنید.

نکته چهارم

به نظر شاید عجیب بیاید ولی خیلی جالب است اینکه حتماً ضرورتی ندارد کادوی شما یک وسیله، یا یک چیز فیزیکی باشد. ذهنتان را آزاد کنید. می‌توانید مسافرت کادو بدهید. یک بلیط قطار به یک نقطه‌ی خوش آب و هوا می‌تواند خاطره‌ای بسازد که هیچ کادوی تولد مردانه‌ای نمی‌تواند. اگر برای تولد همسر خود برنامه‌ریزی می‌کنید، می‌توانید با خلاقیت و کمی فکر و کمی سلیقه (که در ذات تمامی خانم‌ها یافت می‌شود) اوقات خیلی خوشی را برای او بسازید و خلاصه کولاک کنید!! . گزینه‌های متنوع دیگری هم هست. مثلاً یک ساعت بازی با هدست واقعیت افزوده در یک گیم نت یا بلیط موزه و یا قرار استخر یا رزرو میز در رستوران وغیره. البته حتماً توجه دارید که کادوی فیزیکی را در صورتی که ارزش مادی برنامه‌تان خیلی زیاد نیست، فراموش نکنید.

نکته پنجم

قدرت سوپرایز را فراموش نکنید. باور کنید روز‌ها و ساعت‌هایی که پنهانی و به سختی مشغول تهیه کادو تولد مردانه هستید و سختی‌هایی که برای لو نرفتن برنامه‌تان می‌کشید، به دیدن یک لحظه ذوق همسر، پدر، فرزند، برادر یا دوستتان و دیدن برق شادی در چشم‌هایشان می‌ارزد. باور کنید یا نه، ذوق و شوق بعد از سوپرایز خودش به تنهایی یک هدیه است.

نکته ششم و آخر

لطفاً پول کادو ندهید. همین. پول کادو ندهید. ناسلامتی تولد گرفته‌اید یا تولد دعوتید نه عروسی. عروسی مناسبات خودش را دارد و اتفاقاً تقدیم پول یا کادو‌های قابل تبدیل به پول مثل سکه، از کادو‌های دیگر پذیرفته‌تر و مورد انتظارتر است. ولی انتخاب هدیه برای آقایان آنقدر سخت نیست که نتوانید با همان پول یک کادو تولد مردانه مناسب تهیه کنید. پس بیایید اشتباه پول هدیه دادن را دیگر تکرار نکنیم. چرا که نشان از عدم وقت‌گذاری و توجه شما برای انتخاب کادو دارد درحالیکه ما اینجا هستیم دقیقاً برای همین که کار را برای شما آسان کنیم.

پس با ما همراه باشید تا تعدادی از انتخاب‌های مناسب برای کادو تولد مردانه را با هم مرور کنیم.

لباس و اکسسوری

اول از همه در خرید لباس دقت کنید ترجیحا لباسی بخرید که می‌دانید مردتان به آن نیاز دارد و با سلایق او مطابق است. اصلاً چالش اصلی در خرید لباس برای آقایان همین است. اگر خیلی خوب سلیقه همسر یا پدر و برادر و فرزند یا دوستتان را می‌دانید اقدام به خرید لباس کنید مثلاً به این صورت که قبلاً چند باری خرید کرده‌اید و صادقانه پذیرفته شده و یا با او به خرید رفته‌اید و می‌دانید کدام لباس را دوست دارد. با روش‌های این چنینی مطمئن شوید سلیقه او را خوب می‌دانید.

با شرایطی که عنوان شد، لباس یک کادو تولد مردانه خیلی خوب است. فقط دو نکته مهم. اول اینکه لباس زیر و جوراب را فراموش کنید. همه می‌دانیم چرا! پس فقط به لباس‌های شیک و شلوار و کت و پیراهن وغیره فکر کنید. دوم اینکه حتماً حتماً موقع خرید امکان مرجوعی یا تعویض را در نظر بگیرید چون هم در مورد رنگ و سایز و هم در مورد خود لباس ممکن است به مرجوعی یا تعویض نیاز پیدا کنید. (در خرید با استفاده از تحفه چین این موضوع حل شده است چرا که اغلب پوشاک از دیجی کالا، دیجی استایل و بانی‌مد هستند و امکان مرجوعی بی‌قید و شرط در آن‌ها مراعات شده است.)

در ضمن اگر در حال تهیه کادو تولد مردانه برای همسر خود هستید، می‌توانید به عنوان یک کادوی جانبی یک لباس مناسب نیز برای خود تهیه کنید و برای او بپوشید.😍

کادو تولد برای آقایان
کادو تولد مردانه چی بخرم؟
کادو تولد مرد
هدیه تولد برای مرد

ست چرم یک ایده عالی برای کادو تولد آقایان

یک گزینه عالی کادو برای مردان، ست چرم است. ست‌های چرم، هم با چرم طبیعی و هم با چرم مصنوعی، و با تنوع‌های مختلف را می‌توانید برای مردان شیک پوش خود تهیه کنید. تصور اینکه کیف پول چرمی که شما برای همسر یا پدر خود تهیه کرده‌اید در رستوران برای پرداخت صورت حساب از جیب او خارج می‌شود، هم لذت بخش و جذاب است. مخصوصا که امروزه تنوع اقلام چرمی تقریباً به اندازه‌ی تنوع اقلام پیرامون ماست و برای همه چیز می‌توان روکش چرمی یا نمونه چرمی پیدا کرد.

کادو مردانه
کادو برای مرد
هدیه تولد مردانه
کادو برای مردان

کتاب

هیچ‌وقت در هیچ کجا کتاب را فراموش نکنید. کتاب حتی برای خودتان هم بهترین کادو است! موقع خرید کادو تولد برای مرد توجه کنید کتاب بسته به ارزش مادی‌اش و بسته به شخص کادو گیرنده، هم می‌تواند تنها کادو باشد هم جزئی از سبد کادو‌ها. آقایی که برای او مشغول خرید هدیه مردانه هستید، هر چه باشد بالاخره به یک موضوع علاقه‌مند است و کتاب‌های آن موضوع را دوست دارد.

یکی رمان‌های ژانر را می‌پسندد مثل کتاب‌های علمی تخیلی ایرانی و خارجی و رمان‌های فانتزی و داستان‌های دارک و ترسناک، یکی به کتاب‌های تاریخی علاقه دارد، یکی دایره المعارف‌های خوش چاپ و با کیفیت به وجدش می‌آورد و کتاب‌هایی مثل دایره المعارف‌های انتشارات سایان را جمع می‌کند، یکی به مسائل انگیزشی علاقه‌مند است و کتاب‌های دارن هاردی و آنتونی رابینز را می‌خواند و یکی کتاب‌های مرتبط با کسب و کار را نه یک بار که چند بار می‌خواند، بالاخره هر کسی به یک رمان یا کتاب علاقه نشان می‌دهد. پس کتاب را فراموش نکنید.

هدیه مردانه
کادو تولد مردانه
هدیه برای آقایان
کتاب ایده کادو تولد مردانه

لوازم کمپینگ

همانطور که گفتیم یک کادو تولد مردانه خوب، باید کاربردی باشد. لوازم کمپینگ از ساده‌ترین انواع تا پیچیده‌ترین، از ماگ و چراغ و اجاق تا کوله و شلوار و کفش، از بهترین گزینه‌های کادو مردانه هستند. فراموش نکنید لوازم کمپینگ از هر نوعی که باشند، طیف وسیع و گسترده‌ای از انواع کیفیت‌ها را دارند. پس با تحقیق و از جای درست خریداری کنید. در تحفه چین لوازم کمپینگ از انواع سایت‌های معتبر مثل دیجی کالا در تنوع‌های مختلف برای شما عزیزان جمع‌آوری شده است.

باز هم تأکید می‌کنم، ذهنتان را باز کنید. لوازم کمپینگ محدود به لوازم کوه نوردی نیست. ملزومات آفرود، اسکی، کویرنوردی، ادوات شنا و… همه در گروه لوازم کمپینگ هستند.

لوازم کمپ برای کادو تولد مردانه
کادو تولد مردان
کادو تولد مردانه لوازم کمپینگ
لوازم کمپینگ برای تولد مردان

هدیه‌ای برای قهوه باز‌ها

قهوه، این شاهکار خلقت، با آن عطر مدهوش‌کننده‌اش، طعم تلخ دلپذیرش و کاربرد شگفت انگیزش، محبوب خیلی هاست. اما بعضی قهوه بازند، این‌ها نه فقط از نوشیدن قهوه که با همه چیزش به معنای واقعی کلمه حال می‌کنند. برای این آقایان می‌توانید از ست‌های قهوه مثل ماگ و قهوه یا شکلات و قهوه و همچنین لوازم تهیه و دم‌آوری مختلف قهوه به عنوان گزینه‌های کادو تولد مردانه استفاده کنید، مخصوصا که امروزه در ایران قهوه فروشی‌ها، برشته کاری‌ها و فروشگاه‌های تخصصی و معتبر فروش قهوه و ادوات آن فراوان شده‌اند و کار، راحت شده است.

قهوه کادو تولد پدر
قهوه ساز بهترین کادو تولد مردانه
فرنچ پرس کادو تولد مردانه
موکاپات ایده کادو تولد مردانه

ریش تراش و وسائل اصلاح بهترین کادو برای پدر

یکی از اقلامی که می‌توان به آن‌ها به عنوان یک گزینه‌ خوب کادو تولد مردانه فکر کرد، ریش تراش و سایر وسائلی ست که به عنوان وسائل اصلاح مو شناخته می‌شود. حتی می‌توانید با کمی تحقیق و جستجو، یک پک از مجموعه وسائلی جمع‌آوری کنید که به این موضوع مرتبط است مثل ریش تراش، انواع تیغ اصلاح، انواع کرم‌های روتین پوستی و افترشیو.

ریش تراش بهترین کادو تولد مردانه
کادو تولد برای پدر زن
کادو تولد برای پدر شوهر
کادو تولد برای پدر بزرگ

وقت بازی ست

ابزار‌های گیم و بازی آنقدر متنوع، جذاب و خارق العاده‌اند که حتی خیال پردازی در موردشان هم می‌تواند جذاب باشد. همیشه در خرید هدیه تولد مردانه به خرید بازی فکر کنید. حتی این دسته، گزینه مناسب کادو تولد برای پسر هم می‌تواند باشد. همیشه برای هر سنی یک وسیله‌ بازی متناسب پیدا می‌شود. بازی‌های تخته‌ای یا گیم بورد از انواع بازی‌هاییست که معمولاً چند نفر را دور هم جمع می‌کند و جمع‌تان جمع می‌شود تا در کنار هم، هیجان را تجربه کنید و اوقات خوشی را بگذرانید.

گیم بورد‌ها برای همه‌ سلیقه‌ها پیدا می‌شوند. اگر طرفتان به ماجرا‌های جنگی و حمله و استراتژی و غیره علاقه‌مند است، اگر شیفته‌ی مسائل مربوط به کسب و کار است و بازی‌ها مرتبط با اصول کسب و کار را می‌پسندد، اهل هنر است و گیم بورد‌هایی با محتوا‌های هنری به ذوقش می‌آورد و یا حتی اگر در دنیا‌های فانتزی و رنگ به رنگ غرق می‌شود و اسب خیالش افسار ندارد، برایشان گیم بورد مرتبط و جالب پیدا می‌شود.

اما نمی‌شود اسم بازی و ابزار‌های بازی بیاید و یادی از کنسول‌های جذاب و متنوع بازی نکنیم. دسته بازی‌های رنگ به رنگ با ادیشن‌های مربوط به انواع بازی‌های مختلف، ماژول‌های واقعیت مجازی و بازی‌های جذاب دنیای واقعیت مجازی و انواع بازی‌های اصلی کنسول‌های سونی و ماکروسافت، از گزینه‌های خیلی خوب کادو تولد آقایان هستند. فقط لطفاً خیال نکنید بازی و کنسول بازی و شوق بازی (مخصوصا در بازی‌های دونفره مثل فیفا یا بازی‌های مبارزه‌ای) با بالارفتن سن از بین می‌رود یا کم می‌شود. هیچ سنی برای دور شدن از دغدغه‌های روزمره و ساعتی آسودن در کنار دوستان و عزیزان و تخلیه هیجان و شوق دیر نیست.

کنسول بازی برای کادو پدرانه
ایده کادو تولد برای مردان
گیم برد کادویی برای تولد آقایان
کادو تولد برای آقایان

عینک و ساعت سخت‌ترین هدیه برای آقایان

شاید برایتان سؤال باشد که این دو گروه از هدایا در فهرست کادو تولد مردانه، چه ارتباطی به هم دارند که با هم آورده شده‌اند. پاسخ در مفهومی ست به نام شیک پوشی. عینک و ساعت دو عضو اساسی و تعیین‌کننده در تیپ و ظاهر و استایل هستند.

اگر برای هدیه تولد مردانه به عینک فکر می‌کنید، متأسفانه مجبورید عنصر غافل‌گیری و سوپرایز را از دست بدهید. طرفتان را در عینک فروشی همراهی کنید و عینک مورد نظر را با حضور او و روی چشمان او تست کنید و از مطلوب بودنش پیش او مطمئن شوید. خیال عینک خریدن بدون حضور کسی را از سرتان بیرون کنید. اما در مورد ساعت اوضاع فرق می‌کند. ساعت هم از نظر جنس بدنه و بند، هم از نظر استایل و ظاهر، هم کاربرد و هم دیجیتال یا عقربه‌ای بودن، انواع خیلی متنوع و مهمتر از آن به لحاظ قیمت هم گستره‌ی بسیار وسیعی دارد. بنابراین دستتان برای انتخاب و تهیه ساعت به عنوان کادو تولد مرد، خیلی باز است.

کادو ساعت برای تولد مردانه
عینک کادو تود برای مردان
عینک کادو تولد برای مرد
کادو ساعت برای تولد مردان

ابزارآلات فنی

کمتر مردی را می‌توان پیدا کرد که کمی روحیه‌ی فنی داشته باشد و با ورود به یک مغازه‌ ابزارفروشی، دست و پایش سست نشود. این تجربه‌ی واقعاً فراگیری ست. اصلاً نیروی جاذبه‌ عجیبی در میان آن آچار‌های مختلف تمیز و نوی مرتب چیده شده و دریل‌های آلمانی جذاب و انواع رنگ‌ها و میخ‌ها و پیچ‌ها و اره‌ها و تبر‌های کوچک و انبر‌های مختلف وجود دارد که دیده و دل را با خود می‌برد. اگر می‌دانید چه ابزاری به چه کاری می‌آید یا می‌دانید طرفتان به چه چیزی نیاز دارد، مخصوصا برای پدر‌ها و همسر‌ها، خرید ابزار را فراموش نکنید. یک گزینه که با احتمال خیلی بالا جواب می‌دهد، مجموعه‌ی آچار‌های چندتایی با سری‌های مختلف و جعبه آچار‌های آماده است. حتماً امتحان کنید.

ابزار بهترین کادو تولد مردانه
هدیه برای آقایان ابزار
ابزار بهترین هدیه تولد مردانه
ابزار کادو مردانه

گجت‌های الکترونیکی

گجت باز‌ها هر جا باشند، گجت‌هایشان را همراه خود می‌برند. اگر قصد خرید کادو تولد برای مرد دارید، حتماً به گجت‌های الکترونیکی فکر کنید. ساعت‌های هوشمند، موبایل، دستبند‌های سلامتی و ورزشی، اسپیکر‌های بلوتوثی و قابل حمل، هدفون بیسیم، پاوربانک، هارد و سایر اقلام مشابه، گزینه‌های خیلی خیلی خوبی هستند. از آن‌ها غافل نشوید.

حتی می‌توانید به اکسسوری‌هایی که به این گجت‌ها مرتبط می‌شوند هم به عنوان کادوی اصلی یا جانبی کادو مردانه فکر کنید. مثلاً قاب گوشی در طرح‌های جذاب و مختلف، پاپ سوکت، بند گوشی و …. از انواع این اکسسوری‌های جذاب هستند.

اسمارت بند بهترین کادو مرد
هدفون هدیه تولد مردانه
واقعیت افزوده بهترین کادو مردانه
ساعت هوشمند کادو تولد آقایان
سخن آخر

برای خرید کادو تولد مردانه فقط کمی سلیقه، کمی شناخت، کمی هزینه و کمک تحفه چین لازم است. اینجا هر چیزی که لازم است را با دسته‌بندی‌های درست پیدا می‌کنید. پس وقت را تلف نکنید و دست به کار شوید. یک هدیه‌ی خوب از آن که فکر می‌کنید اثر بیشتر دارد.

سوالات پر تکرار

❓ کادو تولد مردانه چی بخریم؟

✔ برای خرید کادوی تولد مردانه لازم است به نکات مختلفی توجه کنید. ولی به طور کلی کادوهایی که می‌تواند خلاقانه باشد مثل قهوه ساز / کنسول بازی / دستگاه واقعیت افزوده / ساعت هوشمند / لوازم کمپینگ / ریش تراش و… . فقط خواشا بی خیال جوراب و لباس زیر شوید😉

❓ چه نکاتی را درباره انتخاب کادو تولد برای مرد باید در نظر بگیریم؟

✔ نکته اول توجه به درون گرا یا برون گرا بودن / نکته دوم توجه به کاربردی بودن کادو / نکته سوم دوری از فکر کردن زیاد / نکته چهارم عدم لزوم تهیه هدیه فیزیکی / نکته پنجم چاشنی سورپرایز در کادو / نکته ششم پول کادو ندهید!!

3 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دسته بندی‌ها
مناسبت‌ها
کادوها
مقالات