|

کادو تولد برای پسر | 43 پیشنهاد متنوع و راهکارهای تهیه هدیه که هیچ کجا نخوانده‌اید

پسرها عاشق هدیه‌اند. پسری را پیدا نمی‌کنید که از کادو گرفتن و کادو دادن ذوق نداشته باشد. با هدیه می‌توانید دل‌ها را به دست بیاورید دل پسرها را بیشتر. مواد لازم: کمی پول، کمی توجه، کمی وقت‌گذاری و یک ایده خوب. که برای این آخری اینجا در تحفه چین همراه شما هستیم. کادو تولد برای پسر گزینه‌های زیادی دارد ولی خب نه به اندازه کادو تولد برای دختر

برای یک انتخاب مناسب می‌توان به معیارها و پارامترهای مختلفی توجه کرد. پارامترهایی مثل سن، نسبت، علائق شخصی، سلیقه، نیازها و… مثلا خرید کادو برای پسر نوجوان حتما با خرید کادو برای پسر جوان متفاوت است. خرید هدیه برای پسران دوقلو شرایط خودش را دارد. هنگام خرید باید به این مسائل توجه کنید. مطابق همیشه جای نگرانی نیست. ما در تحفه چین بجای شما فکر کرده‌ایم. پس با ما همراه باشید.

چطوری، چی برای کی بخرم؟

برای انتخاب مناسب کادو تولد پسر، باید به چند فاکتور مهم توجه کنید، نخست آنکه پسرها معمولا علاقه دارند چیزی را کادو بگیرند که پیش‌تر نداشته‌اند. برخلاف اکثر دخترها و خانم‌ها که کادوهای تکراری (مثل جواهرات یا لباس و روسری و…) می‌تواند خیلی خوشحالشان کند، پسرها را باید هر بار با چیز جدیدی سوپرایز کنید. خیلی سخت نیست. پیشنهادهای تحفه چین را ببینید این موضوع را تصدیق می‌کنید.

کادو تولد برای پسر

توجه به سن پسر

برای خرید یک کادو تولد پسرانه جذاب، حتما سن را در نظر بگیرید، نکته اما اینجاست که سعی کنید کمی، فقط کمی، بالاتر از سن اون هدیه‌اش را خریداری کنید. باور نمی‌کنید با این کار چه اعتماد به نفسی به آن پسر می‌دهید. حتما یادتان باشد کمی بالاتر از سن، و به هیچ وجه به کادویی مناسب برای کمی پایین‌تر از سن او فکر هم نکنید.

توجه به "مد" و "ترند" روز

هنگام خرید کادوی تولد برای پسر، مد روز و مهم‌تر از آن، ترند روز را فراموش نکنید. خیلی مهم است حتی در صورت وجود تفاوت سنی با کادوگیرنده، ترندهای مخصوص سن او در آن زمان را بشناسید و هدیه خود را طبق همان تهیه کنید. کار سختی هم نیست. فقط کافی ست مدتی در فضایی که او معمولا در آن سرگرم است، با او همراه شوید. اعتماد به نفسی که به نوجوان و جوان خود با این کار می‌دهید و حس توجهی که برایش ایجاد می‌کنید هم ارز با هدیه ایست که می‌خرید.

توجه به دغدغه پسران

نکته آخر اینکه پسران جوان و نوجوانان معمولا در دنیای خودشان دغدغه‌هایی دارند که ممکن است برای شما، عجیب، بی‌اهمیت و حتی اشتباه به نظر برسد. لطفا یاد بگیرید به این دغدغه‌ها احترام بگذارید. مثلا بعضی پسران جوان به دنبال بدن سازی و تناسب اندام می‌روند و ذهنشان مدتی درگیر این موضوع می‌شود. می‌توانید با هدیه‌ای مشابه خوشحالشان کنید. یا به عنوان مثال شدیدا اهل موسیقی می‌شوند و باز آنجا هم می‌توانید کادو تولد پسرانه مرتبط را در نظر داشته باشید. خلاصه اینکه دغدغه‌ها و نقاط پررنگ ذهنی نوجوانان، هرچند موقتی، را به رسمیت بشناسید (به یاد نوجوانی خود بیفتید و تلاش پیوسته برای اثبات خود به دیگران و پیدا کردن مسیری که فقط با آزمون و خطا به دست می‌آید) در ادامه دسته بندی‌ها و گزینه‌هایی از کادو تولد برای پسرها معرفی می‌کنیم. این دسته بندی‌ها کمک می‌کند ایده بگیرید و با شناختی که از پسر، برادر، یا دوست خود دارید با یک کادو تولد مناسب خوشحالش کنید، که هیچ هدیه‌ای بالاتر از شادی وجود ندارد. حتی از این ایده‌ها می‌توانید برای کادو روز مرد هم استفاده کنید.

انواع کیف و کوله پشتی ساده‌ترین کادو تولد برای پسر

کادوی تولد برای پسر
کیف برای کادو تولد پسر

برای یک دانش آموز، دانشجو و هر نوع جوینده علم دیگری، کیف مناسب مساوی راحتی ست. برای هر کسی هم این راحتی تعریف خودش را دارد. یکی با کوله مناسب لپ تاپ که ایجاد کمردرد و اذیت نکند خوشحال است. دیگر دانش آموز است و کیفی مناسب مدرسه می‌خواهد که هم جای کافی داشته باشد هم در عین زیبایی، کل سال تحصیلی را دوام بیاورد. پسر جوان دیگری اهل سفر است، کوله کوچک با کیفیتی کارش را راه می‌اندازد و خوشحالش می‌کند. یکی دیگر نیاز مبرم به کیف پول جادار و زیبا برای انبوه کارت‌ها و کاغذها و سایر وسائلش دارد. پسر جوان دیگر کیف دستی شیک و باکلاسی می‌خواهد که به تیپ رسمی‌اش بیایید و چشم‌ها را خیره کند. خلاصه برای هر کاربرد و سلیقه‌ای می‌توانید کیف و کوله مناسب را پیدا کنید.

اما یک نکته خیلی مهم نباید فراموش شود. کیف از آنجا که یک وسیله مصرفی ست و حتی اگر پسر قصه ما به عنوان هدیه برای پسر، کیف کادو نگیرد مجبور است آن را تهیه کند، کیف را در صورتی هدیه دهید که یا نسبت دوستی یا فامیلی خیلی نزدیکی ندارید یا در کنار کیف به کادوی دیگری هم فکر کرده‌اید. از ما گفتن بود پسرها از اینکه تنها کادویشان مخصوصا کادوی تولدشان یک وسیله مصرفی باشد که در غیر از زمان تولد هم به هرحال باید می‌خریدند، شاید خیلی ذوق زده نشوند. عین این موضوع برای لباس هم برقرار است.

اسباب بازی یا اسبابِ بازی

بپذیرید یا نه، بهترین و خفن‌ترین و جذاب‌ترین و خوشحال کننده‌ترین (و کلی “ترین” دیگر) کادویی که می‌توانید به یک پسر، چه کودک، چه نوجوان، چه جوان یا حتی بزرگتر، بدهید یک وسیله بازی ست. به جیب خودتان، سلیقه آن پسر و سن او نگاه کنید و بدون درنگ بازی مورد علاقه‌اش را بخرید.

✅ کنسول بازی برای پسرهای شیطان

ایکس باکس کادو تود پسر
کادو تولد پسر جوان

به عنوان اولین گزینه به کنسول‌های بازی اشاره می‌کنیم. از ایکس باکس تا پلی استیشن، یا حتی کنسول‌های خفن نینتندو، با دنیایی بازی‌های ویدئویی که انتها ندارد. با بیشمار بازی و از آن طرف با کلی تجهیزات و وسایل و ابزار جذاب طرف هستید. اگر کنسول بازی دارد و اهل خریدن بازی‌های روز است، با کمی پرس و جو و یک کمی تحقیق می‌توانید بفهمید کدام بازی را ندارد و برایش تهیه کنید. البته احتمالا می‌دانید بازی‌های اصل برای کنسول‌های بازی، عمدتا خیلی گران هستند و شاید وسعتان به خرید یک بازی برسد که البته حتما می‌ارزد. 

می‌توانید برای کادو تولد پسر جوان، به خریدن تجهیزات مختلف کنسول‌ها هم فکر کنید. ست‌های بی‌نهایت جذاب واقعیت مجازی، کینکت، اکسسوری‌های جذاب دسته و کنسول بازی و حتی اکشن فیگورها و پوسترهای بازی‌های دوست داشتنی. به نسبت هزینه‌ای که برای خرید کادو اختصاص داده‌اید، می‌توانید گزینه‌های خوب، غیر تکراری و جذابی تهیه کنید. این نوع هدیه‌ تولد مناسب برای پسر هایی در محدوده سنی ۱۵ تا ۲۰ هستند. نه این که مابقی سنین با این هدیه‌ها خوشحال نمی‌شوند ولی پسرهای نوجوان بیشتر طرفدار این دسته هستند.

✅ انواع گیم‌برد و بازی‌های فکری

اما همه بازی‌ها، بازی ویدئویی نیستند. کافی ست عبارت گیم بورد یا بازی تخته‌ای یا بازی فکری را در تحفه چین جستجو کنید. با کوهی از بازی‌های فکری دو تا چند نفره مواجه می‌شوید که در جذابیت و طرح و گیم‌پلی و بقیه فاکتورها هیچ چیزی از بازی‌های ویدئویی کم ندارند. هم مدل‌های خارجی با کیفیت‌های خارق العاده و به زبان انگلیسی با قطعات چوبی یا فلزی می‌توانید پیدا کنید، هم نمونه‌های ایرانی خیلی خوبی از انواع بازی‌های فکری و گیم بورد برای سلایق مختلف. 

کادو برای پسر
کادو برای پسر جوان

 سبک‌های مختلف گیم بورد مثل انتزاعی و یا فانتزی(که عینی‌ترین مثالش شطرنج است یا بازی جدید و جذاب استوژیت برای سبک فانتزی) ، قلمروگیری (مثل بازی جذاب و بی‌نظیر ریسک)، بازی‌های همکاری مشترک (مثل بازی جذاب ولی در سکوت کدنیمز)، سبک مخفی کاری (مانند مافیا و بازی کودتا) ، بازی‌های خرید و فروش و تجارت (مثل بازی مشهور و بی نظیر مونوپولی و بازی‌های ایرانی جایپور و جالیز)، بازی‌های آموزشی و یادگیری (مانند آزول)، سبک بازی‌های اروپایی (نوعی از بازی‌های خانوادگی با اهمیت فراوان عنصر شانس مثل گربه‌های انفجاری) و کلی سبک و هزاران مثال دیگر، از انواع گیم بوردهایی هستند که به عنوان هدیه برای پسران می‌توانید به آنها فکر کنید.

✅ اسباب بازی‌های کنترلی

علاوه بر این دو گروه، یعنی بازی‌های ویدئویی و گیم بورد‌ها، یک گزینه جذاب دیگر که نباید از قلم بیفتد، اسباب بازی‌های کنترلی به عنوان هدیه تولد برای پسر هستند. هیچ کدام احتمالا به یاد نداریم، آقایی در هر سنی که باشد برای یک ماشین یا وسیله کنترلی جذاب ذوق نکند. حتی بعضا دیده شده پدرها ماشین یا هلی کوپتر کنترلی را به نام پسرشان و به کام خودشان خریده‌اند. جا دارد که اشاره کنیم به گزینه بسیار جذاب کوادکوپتر یا به زبان بهتر پهپاد. پرنده عمود پروازی که به صورت کنترلی یا حتی با موبایل هدایت می‌شود و در همه جهات حرکت می‌کند و از آن بالا فیلم می‌گیرد و خلاصه همه را به ذوق می‌آورد.

اسباب بازی‌ها و طبقه بندی‌ها و انواعشان تمامی ندارند. به آنها به عنوان گزینه اولویت داری از کادو تولد برای پسر 10 ساله تا کادو تولد برای پسر 20 ساله و حتی پسر 30 ساله، می‌توانید فکر کنید. حتما پشیمان نمی‌شوید.

کادو برای پسر نوجوان
کادو تولد برای پسر ماشین باز

عطر و ادکلن برای پسرهای خوشبو

هدیه برای پسر
عطر کادو تولد برای پسر

این انتخاب خیلی خوب را از دست ندهید. عطر برای هر سنی و هر جنسیتی کادوی مناسبی ست و به عنوان یک کادو تولد مردانه برای پسرهای جوان و نوجوان مناسب‌تر. حس استقلال و اعتماد به نفسی که با کادو دادن یک عطر به نوجوان خود می‌دهید، مخصوصا اگر اولین عطری باشد که قرار است استفاده کند، هیچ وقت فراموشش نخواهد شد. عطر و ادکلن‌ها و بوهای مختلف را خوب بشناسید و مناسب‌ترین‌شان را با توجه به روحیه و استفاده و سلیقه آن پسر انتخاب کنید. باور کنید هر قدر برای عطر خوب هزینه کنید می‌ارزد. بوی خوش، اثر اعجاب انگیزی روی افراد دارد. پس عطر را به عنوان کادوی تولد پسر در نظر داشته باشید.

ایده کادو تولد برای پسرهای وقت شناس

ساعت هوشمند کادو تولد پسرانه
ساعت مچی کادوی تولد برای پسر

ساعت مچی و زیورآلاتی از این دست مثل دست بند، می‌توانند کادو تولد پسرانه خیلی خوبی باشند. ساعت یک حسن دارد، این که با توجه به وسع و جیبتان انواع مختلف و متنوعی از دیجیتالی و عقربه‌ای گرفته تا انواع هوشمند و غیره می‌توانید انتخاب کنید و کادو دهید. البته حتما پیش از خرید ساعت هوشمند، کمی تحقیق کنید و انتخاب درست را انجام دهید.

ادوات و آلات موسیقی برای پسرهای هنرمند

پسران جوانی اغلب به موسیقی به اشکال مختلف علاقه مندند و هر کدام سبک‌های متعددی را می‌پسندند. با شناخت این سبک‌ها و با شناختی که از آن پسر دارید می‌توانید به عنوان کادو تولد برای پسر، یک ابزار موسیقی مناسب تهیه کنید. باور کنید خیلی لذت دارد، گوش سپردن به موسیقی که دوستتان یا پسرتان یا برادرتان با هدیه شما می‌نوازد و گرمای مجلس و مهمانی می‌شود، موافق نیستید؟ می‌توانید امتحان کنید.

پیانو هدیه تولد پسرانه
آلات موسیقی هدیه تولد پسرانه
ادوات موسیقی هدیه برای پسر
گیتار کادو برای پسر

ست وسائل اختصاصی قهوه و دمنوش

این روزها قهوه خوردن از شکل تفننی خارج شده و صورت طبیعی پیدا کرده و تبدیل به عادت روزانه هزاران نفر شده است. با توجه به ضررهای متعدد چای، اقبال به نوشیدن قهوه و انواع دمنوش‌ها زیاد شده و با توجه به این موضوع، نیاز به ادوات دم آوری قهوه هم افزایش پیدا کرده. پس چقدر خوب است به عنوان کادو تولد پسر جوان، یا حداقل بخشی از کادو تولد او، به ادوات دم آوری قهوه فکر کنید. موکاپات در اندازه‌های مختلف، فرنچ پرس، ابزارهای مربوط به دم آوری، یا حتی یک بسته قهوه خاص و مرغوب می‌تواند یک کادو خیلی عالی باشد.

نیاز به گفتن نیست که می‌توانید به انواع ماگ، لیوان‌های قهوه جذاب، شات‌خوری‌های اسپرسو و اکسسوری‌هایی از این دست هم فکر کنید.

قهوه اسپرسو
موکاپات کادو برای پسر

گجت و گجت بازی

موس هدیه برای پسر
دستبند هوشمند

گجت‌های دیجیتال دنیای بی‌پایانی دارند پر از جذابیت، رنگ و کاربرد. برای هر فردی و با هر روحیه یک ابزار جذاب یافت می‌شود که با توجه به بودجه‌تان می‌توانید به خریدنش فکر کنید. خیالتان راحت باشد، گجت‌ها طیف وسیعی از قیمت‌ها را دارند. دستبند‌های دیجیتال ورزشی و سلامتی، ساعت‌های هوشمند، انواع حافظه‌ها مثل فلش و هارد اکسترنال، موس‌های جذاب و دوربین‌های عکاسی دیجیتال از این دسته وسایل هستند.

یک مورد از گجت های دیجیتال اغلب بیشتر مورد اقبال است. هدفون‌ها از انواع بلوتوثی، سیمی یا خلبانی و اسپیکرهای پرتابل و سفری، دنیای جذابی دارند. گاهی یک هدفون بی‌سیم خوب، دنیایی از موسیقی و پادکست را بر روی فرد باز می‌کند که تا پیش از این از دسترسش خارج بوده. پس برای خرید یک کادو تولد پسرانه خوب از این مورد غافل نشوید.

کادو برای پسر های اهل مطالعه

کتاب را به عنوان مورد آخر کادو برای پسر آورده‌ایم. اما اهمیت آن شاید از همه بیشتر باشد. این روزها همه بیشتر و بیشتر به آگاهی نیاز دارند. سواد، تنها و تنها با بیشتر خواندن حاصل می‌شود. رمان‌های علمی تخیلی، داستان‌های ملل، عاشقانه‌های کلاسیک و تاریخی، فانتزی‌های جذاب و حتی داستان‌های پلیسی و جنایی و ترسناک هم با خواندنشان فایده می‌رسانند. حداقل آنکه مدتی در دنیایشان غرق می‌شویم و تجربه‌ای دیگر می‌کنیم. انگیزشی‌های خوب و درست را هم فراموش نکنید. این روزها کتاب‌های انگیزشی پرفروش اغلب رویافروشند و چیزی به انسان اضافه نمی‌کنند. بگردید دنبال آنها که درد انسان را، واقعیت را و رنج را به رسمیت می‌شناسند. جوانان راه حل نمی‌خواهند، آگاهی می‌خواهند، خودشان راه را خواهند یافت.

توجه کنید کتابی که می‌خرید مناسب سن او باشد. مطمئنا کادو تولدی که برای پسر ۱۲ ساله مناسب است لزوما برای پسر ۲۵ ساله مناسب نیست. از طرفی هم توجه کنید که اصلا اهل مطالعه باشد و کادویی که می‌خرید به گوشه کمد یا کتابخانه نرود.

کادو تولد برای پسر 10 ساله
کادو تولد برای پسر 12 ساله
نوبت شماست

در این مقاله هم مانند رسم همیشگی تحفه چین سعی کردیم که به شما راهکار تهیه یک کادوی تولد عالی برای پسر را بدهیم و برای راحتی بیشتر چند مثال هم بزنیم. حالا نوبت شماست که به کمک موتور جستجو ما بهترین و مناسب‌ترین هدیه را پیدا کنید.

سوالات پر تکرار

❓ کادو تولد برای پسر چی بخریم؟

✔ پس از توجه به سن، علایق، سلیقه و نیازهای او در کنار توجه به “ترند” روز، به گزینه‌های فراوانی می‌رسید. آن زمان با کمک موتور جستجوی کادو تحفه‌چین بهترین کادو برای پسر را می‌توانید پیدا کنید.

❓ چه طور کادوی پسرانه ای بخریم که مورد علاقه او باشد؟

✔ توجه به نیاز و دغدغه‌های یک پسر در کنار توجه به سن او، بهترین کادو که مطمئنا مورد علاقه او هم هست را جلوی پای ما می‌گذارد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دسته بندی‌ها
مناسبت‌ها
کادوها
مقالات